kino / dvd

Święta czwórca

Święta czwórca (Svatá čtveřice). Reż. Jan Hřebejk. Wyk. Jiri Langmajer, Hynek Cermak, Marika Prochazkova, Viktorie Cermakova. Czechy 2012. Hagi Film

Hrebejk robił już lepsze rzeczy, wystarczy tu wymienić takie choćby tytuły jak „Musimy sobie pomagać” czy „Na złamanie karku”. A to jest filmowy żarcik czy też rozbudowany skecz, mający w finale udowodnić, że eksperymenty nie zawsze kończą się tak, jak to sobie założyliśmy.

W „Świętej czwórcy” eksperymentatorów jest dwóch. To Ondra i Vitek, przyjaciele z sąsiedztwa, którzy lekko już znudzeni pożyciem małżeńskim, postanawiają trochę poswingować, proponują więc swoim połowicom erotyczne igraszki w sąsiedzkim czworokącie. Nie spodziewajcie się jednak jakichś specjalnie ekscytujących „momentów”, choć oczywiście będzie goło i jako tako wesoło (śmiech rodzi się tu głównie na linii rodzice-dzieci). Jedno jest pewne: w przeciwieństwie do „Swingu” Gizy film Hrebejeka daje się obejrzeć bez większego bólu (chodzi o dolne partie krzyża). Inna sprawa, że jeśli „Świętej czwórcy” w ogóle nie będzie wam dane zobaczyć, to też nic się nie stanie.


Kategorie
kino / dvd

Dodaj komentarz