kino / dvd

Stop Making Sense

Stop Making Sense. Reż. Jonathan Demme. Wyk. Talking Heads. USA 1984. Best Film.

DVD z koncertów są zazwyczaj ciekawe głównie dla fanów danego wykonawcy. Widzimy scenę z piosenkarzem albo zespołem, a wkoło szalejące, zdzierające gardła tłumy i albo nas to buja albo nie buja. Rzadko jest w tym coś więcej – jakiś pomysł, iskra Boża. W „Stop Making Sense” znajdzie się nie tylko iskra, ale cały palnik acetylenowy. Jonathan Demme, późniejszy facet od „Milczenia owiec”, stworzył z Talking Heads dzieło jedyne w swoim rodzaju.

Każdy powinien obejrzeć „Stop Making Sense” przynajmniej raz w życiu, a jeśli trafi w czuły punkt, to już się od niego nie uwolnicie. Wulkan pozytywnej energii, okazja do wyrwania się na półtorej godziny z „sensownej” rzeczywistości do świata Davida Byrne’a* i jego wesołej kompanii. Kiedy oglądałem ich w kinie, brakowało mi tylko piwa; za drugim podejściem byłem lepiej przygotowany. (od redakcji – nie propagujemy picia alkoholu, ale Jerzy jest duży i nie możemy mu zabronić.)

*David Byrne – wokalista grupy Talking Heads. Wypłoszowaty z wyglądu. Znaki szczególne: nosi dziwne garnitury, gra na gitarze i budynkach.

Kategorie
kino / dvd
Jerzy Rzymowski

Jerzy Rzymowski (JeRzy) – redaktor, dziennikarz, okazjonalnie pisarz i tłumacz. Członek Klubu Tfurców. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Niegdyś redaktor magazynów „Kruk” i „Magia i Miecz” oraz tygodnika internetowego „GameStar”. Był współscenarzystą cyklu programów dla dzieci „Łowcy przygód” dla TVP1. W latach 2000-2002 współprowadził na antenie Radiostacji audycję „Dzikie Pola”. Jego opowiadania ukazały się m.in. w magazynie „Fenix” (1997) oraz w antologiach „Niech żyje Polska, hura!, t.2” (2006) i „Wizje alternatywne 6” (2007). Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”.

Dodaj komentarz