kino / dvd

Ślimaki

Ślimaki (Slugs). Reż. Juan Piquer Simón. Wyk. Michael Garfield, Kim Terry, Philp MacHale. USA 1988, Boulevard Entertainment

Film, który nadaje nowe znaczenie wierszykowi: „ślimak, ślimak pokaż rogi…”.  Senne, prowincjonalne miasteczko gdzieś w Ameryce staje się areną przerażających zdarzeń. W kanałach pod miastem zalęgną się straszne potwory, które wkrótce pożrą znaczną część populacji miasta.

Brzmi intrygująco – prawda? Jeszcze ciekawiej robi się, gdy owe potwory ukazują swoje oblicze. Okazują się one…  ślimakami. Tak proszę państwa ze ślimakiem nie ma żartów. Jak taki dogada się z kolegami to potrafi zaatakować człowieka całą watahą. Co prawda zajmuje im to sporo czasu, ale jak już dopadną ofiarę to nie ma zmiłuj.

Do oczodołka wpełzną,  w nosek się wślizgną a i kilka innych ciekawych otworków znajdą. Warto dodać, że owe ślimaki mają ząbki ostre jak szpilki i są bardzo mięsożerne. Najwolniejszych zabójców świata wymyślił amerykański pisarz Shaum Huston, który najpierw opisał ich w swojej powieści, a potem sprzedał do niej prawa. I to były jedyne pieniądze, jakie na książce zarobił. Do dziś, bowiem film „Ślimaki” nie zwrócił budżetu, co jest o tyle dziwne, że pokazywany jest na każdym przeglądzie złego kina. Jeśli spodobał się wam ten film obejrzyjcie „Żaby” (oj mocna rzecz, acz ku rozczarowaniu – dodam że zabijają nie tylko żaby, ale cała masa innych gadów). albo „Kleszcze” (makabryczneeeeeeeeeeee).

 

Kategorie
kino / dvd
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) „Londyn. Przewodnik Popkulturowy” (2015) i „Wspaniałe życie” (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w „Nowej Fantastyce”, w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz