Fox Games
Gry

Kraby na fali – wesoły atak skorupiaków [recenzja]

Ciekawe, jakie macie pierwsze skojarzenia z krabami? Większość pewnie jedynie menu z owocami morza, znikomy procent pozwoli przez myśl przebiec nazwisku Guya N. Smitha i jego kuriozalnego cyklu klasy Z. Od dziś możecie skierować skojarzenia swoich dzieci w jedyną słuszną stronę – zabawnej planszówki z Fox Games.

[quote align=right] Fox Games powoli staje się synonimem znakomitej rodzinnej rozgrywki, a „Kraby na fali” świetnie wpisują się w ramy gier dla najmłodszych graczy.

Na sześciokątnej planszy symbolizującej jakąś niewielką zatoczkę rozmieszczamy rodziny krabów. W zależności od liczby graczy, od dwóch do czterech, oznaczonych stosownymi kolorami. Nasze stawonogi zostały wykonane na drewnianych pionkach różnej wysokości i podzielone na trzy rodzaje. Największe, poruszają się tylko o jedno pole, ale mogą wskoczyć na każdego innego przedstawiciela grupy dziesięcionogów. Średnie poruszają się po dwa pola, ale nie mogą wspiąć się na największe kraby. I wreszcie zwinne maleństwa, śmigające po kamieniach po trzy, nie będące jednak wstanie podskoczyć wyżej rówieśników, zagrożone zgnieceniem przez pozostałych. Tak oto wygląda walka o dominację w zatoczce, bo wygrywa ten gracz, który zakryje wszystkie pionki przeciwnika. Zasady są niezwykle proste i łatwe do przyswojenia nawet przez najmłodszych graczy (znów potwierdza to mój najmłodszy, czteroletni tester), a kolorowe wieże powstające z wskakujących na siebie skorupiaków są naprawdę malownicze. Smaczku dodaje jeszcze fakt, że zbyt duże skupisko dziesięcionogów w jednym miejscu może zostać zmyte przez falę, dlatego trzeba pilnować, gdzie też te nasze kraby skaczą i czy będą miały stamtąd jakąkolwiek drogę powrotu.

Co tu dużo pisać, wydawnictwo Fox Games powoli staje się synonimem znakomitej rodzinnej rozgrywki, a „Kraby na fali” świetnie wpisują się w ramy gier dla najmłodszych graczy. To świetna nauka strategii i planowania, a pod abstrakcyjną mechaniką oraz, co ważne i nie tak częste, sensownym dopasowaniem tematu do rozgrywki, kryje się świetna gra logiczna, pozwalająca spędzić z dzieckiem kilka dłuższych chwil na dobrej zabawie. Tym bardziej, że prosta i dynamiczna rozgrywka wręcz zachęca do kolejnych partii. Wspaniałe wydanie, piękne wykonanie oraz dobra zabawa – te kraby na pewno długo zostaną na fali.

Kategorie
Gry
Łukasz Radecki

Pisarz, nauczyciel, muzyk, redaktor, publicysta. Autor i współautor ponad dziesięciu zbiorów opowiadań m.in. „Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite” (2009), „Lek na lęk” (2011), cyklu „Bóg Horror Ojczyzna” (2013), „Pradawne zło” (2014), „Horror klasy B” (2015), „Królestwo gore” (2017) oraz powieści „Miasteczko” (2015), „Zombie.pl” (2016), cykl „Nienasycony” (2017). Muzyk zespołów Acrybia, Damage Case i Wilcy. Pisał i recenzował w sieci i prasie. Szczęśliwy mąż, ojciec trójki dzieci.

Dodaj komentarz