Powergraph
PATRONATY

Wróżenie z wnętrzności [patronat]

Wit Szostak

Każdy choć raz chciał odejść: zostawić wszystko, odwrócić się i zniknąć. Mateusz porzuca błyskotliwą karierę i zamieszkuje na dworcu kolejowym. Jego brat Błażej od dwudziestu lat nie wypowiedział ani słowa. Ale nic nie jest takie, jak się z początku wydaje. Dworzec Mateusza jest śródziemnomorską willą, zatopionym wśród beskidzkich lasów schronieniem dla ludzi i bogów. A milczący Błażej szeptem opowiada tajemniczą historię o odejściach i powrotach. To opowieść o dwóch braciach i Marcie, bogini Poświatowa, pełna niedopowiedzeń i pulsującego erotyzmu wyprawa w poszukiwaniu mitologii życia.

Ostatnia z powieści Wita Szostaka, Sto dni bez słońca, nominowana była do Paszportów Polityki 2014 i Nagrody im. Henryka Sienkiewicza 2014; przedostatnią, Fugę, nominowano no Nagrody NIKE 2013.


Wydawca: Powergraph

Seria: Kontrapunkty

Projekt okładki: Rafał Kosik

Data wydania: 21 październik 2015

ISBN: 978-83-64384-43-1

Liczba stron: 264

Cena detaliczna: 39,90 zł


Tak Wit Szostak mówi o powstaniu Wróżenia: „Opowieści coraz częściej rodzą się we mnie podczas pisania, dopiero przemawiając głosem bohaterów, narratora potrafię je snuć i sprawdzać, co będzie dalej. Dlatego chyba powstają tak szybko: w kilka tygodni, pisane w jednym ciągu, nocami, dniami, kiedy czuję się owładnięty tym nowym światem i nowym językiem. Wchodzę w tę nieznaną mi wcześniej mowę i patrzę na rzeczywistość przez jej pryzmat. Wtedy powieść płynie sama”.

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz