PATRONATY

Sekretna kolacja – Raphael Montes [patronat]

 

Thriller jako manifest etyczny

 
„Historie o jedzeniu są podobno historiami o nas samych. Smak to zresztą jedyny zmysł obojętny na kwestie etyczne”. Walka ze szkodliwym pod wieloma względami jedzeniem mięsa toczy się obecnie jednocześnie na kilku frontach. Młody brazylijski prozaik, Raphael Montes, dokłada nowy, wyrazisty głos do tej dyskusji.
 
– Dante, obiecaj mi, że nie staniemy się potworami.
– Obiecuję – skłamałem.
 

Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat.

Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes. Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody – w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi.

Kilku przyjaciół, wielkie pieniądze, niespełnione ambicje, mroczny sekret i przerażająca spirala zbrodni, która rozpoczęła się od niewinnego żartu, a skończyła na samym dnie piekła.

„Montes, którego inspiracje sięgają Stephena Kinga, Chucka Palahniuka, Agathy Christie i Patricii Highsmith, jest pisarzem równie śmiałym, jak jego idole”. „Chicago Tribune”

„Montes to jeden z najzdolniejszych młodych pisarzy, jakich znam. Musicie to przeczytać!” Jeffery Deaver

FRAGMENT POWIEŚCI

OPRAWA miękka
 
FORMAT 135×205
 
ISBN 978-83-8075-282-5
 
PREMIERA 14.06.2017
Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz