PATRONATY

Pojedynek na słowa – Connie Willis [patronat]

Najnowsza powieść Connie Willis, mistrzyni literatury science fiction, która w „Pojedynku na słowa” łączy opartą na domysłach o przyszłych osiągnięciach fabułę z błyskotliwym dowcipem w stylu Nory Ephron i P.G. Wodehouse’a.

Niedaleka przyszłość. Prosty zabieg ambulatoryjny robi prawdziwą furorę wśród zakochanych. Najnowszy wynalazek medycyny ma zwiększyć wzajemne zrozumienie między partnerami, a tym samym zbliżyć ich do siebie. Briddey Flannigan jest zachwycona, gdy jej chłopak, Trent, proponuje, by jeszcze przed ślubem poddali się zabiegowi, który scementuje ich związek. Dzięki temu staną się sobie jeszcze bliżsi. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że musiało dojść do jakiejś pomyłki, bo Briddey czuje się zespolona, tyle że nie ze swoim chłopakiem.

To więcej niż dziewczyna może znieść. Ale to dopiero początek kłopotów. Briddey szybko uświadomi sobie, że nadmiar informacji nie jest niczym dobrym, a miłość i komunikacja międzyludzka są o wiele bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.

FRAGMENT

Liczba stron: 560

ISBN: 9788365781109

Data wydania: 28-06-2017

Przekład: Izabela Matuszewska

Connie Willis, a tak naprawdę Constance Elaine Trimmer Willis (ur. 31 grudnia 1945 w Denver) – amerykańska pisarka science-fiction.

Zaebiutowała opowiadaniem The Secret of Santa Titicaca w magazynie „Worlds of Fantasy” na przełomie 1970 i 1971 roku. Jej pierwsza powieśćWaterWitch, napisana wspólnie z Cynthią Felice,ukazała się w 1982 roku.

W swoim dorobku ma 11 nagród Hugo oraz 6 nagród Nebula (najwięcej ze wszystkich pisarzy fantastyki naukowej).

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz