PATRONATY

Osiemnaście stopni poniżej zera – Stefan Ahnhem [patronat]

Po szalonym pościgu przez centrum Helsingborga jedno z aut wpada do basenu portowego. Wkrótce okazuje się, że kierowca, znany przedsiębiorca w branży IT, był martwy od wielu tygodni, a jego zwłoki zostały zamrożone.

Jest początek maja i od kilku miesięcy w wydziale kryminalnym policji panuje niespotykany spokój. Fabian Risk, podobnie jak jego koledzy, zaczyna się nudzić, choć żaden z nich nie odważyłby się powiedzieć tego na głos. Kiedy więc na biurku ląduje zagadka zamrożonego milionera, wszyscy myślą to samo: nareszcie.

Śledztwo rusza z kopyta. I od razu się gmatwa. Sprawy przybierają tak nieoczekiwany obrót, że Fabian przestaje wierzyć we własny osąd. Ma zarazem świadomość, że jeśli szybko nie znajdzie rozwiązania, w zamrażarce wyląduje kolejna ofiara.

Osiemnaście stopni poniżej zera to mroczny kryminał opowiadający o pościgu za bezwzględnym mordercą. To także trzecia część w serii książek o Fabianie Risku, bohaterze bestsellerowych  Ofiary bez twarzy i Dziewiątego grobu.

 

Wydaje się, że w kryminale wymyślono już wszystko, ale to nieprawda: Stefan Ahnhem ma rzadki dar opowiadania oryginalnych i brawurowych  historii, nie gubiąc przy tym znaków rozpoznawczych skandynawskiego  kryminału.

Mariusz Czubaj

 

FRAGMENT (2.2MB) | WYWIAD

 

Tytuł oryginału: Arton Grader Minus

Data premiery: 11 kwietnia 2017

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 504

ISBN 978-83-65586-96-4

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz