Egmont
PATRONATY

MAD kręci SF [patronat]

Najsłynniejsze filmy SF kaprawym okiem satyryków

9. grudnia do księgarń trafi album z materiałami z najsłynniejszego amerykańskiego magazynu satyrycznego MAD. Pierwsze polskie wydanie pod tytułem – MAD kręci SF – zawiera najzabawniejsze historie związane z gatunkiem science fiction, które polecamy wszystkim wyczerpanym oczekiwaniem na kolejny epizod Gwiezdnych wojen.

Premierowy album to najsłynniejsze fabuły filmowe w ogniu satyry, m.in.: Gwiezdne wojny, Obcy, Predator, Star Trek, Planeta małp, E.T., Bliskie spotkania trzeciego stopnia, Powrót do przyszłości, Terminator, Matrix, Z archiwum X.

W kolekcji znajduje się ponad 20 historii, autorstwa kultowych twórców, takich jak chociażby Sergio Aragones, Al Jaffe, Mort Drucker czy Dick DeBartolo.

Sam magazyn miał wielu naśladowców i wciąż wywiera duży wpływ na amerykańską satyrę, komedię i… wyroki Sądu Najwyższego, bowiem wydawcy magazynu nie zostali pozwani dotychczas chyba tylko przez obcych z kosmosu.

Magazyn MAD powstał w 1952 r. i do dziś ukazało się ponad 500 regularnych numerów pisma a także setki wydań poświęconych wybranym tematom, najlepszym dowcipom, czy wydań jubileuszowych. Scenarzyści i rysownicy współpracujący z magazynem MAD kierują ostrze swojej satyry na słynne książki, filmy, seriale, zjawiska kulturowe i oczywiście celebrytów. Maskotkę magazynu – piegowatego, szczerbatego chłopca, Alfreda E. Neumana, który pojawia się na okładkach – zna niemal każdy Amerykanin.

MAD kręci SF

Autorzy i ilustracje: V/A „Zwykła banda idiotów”

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 112 stron

Format: 205×267

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-1603-0

Język oryginału: angielski

Seria: MAD

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz