Albatros
PATRONATY

Igrając z ogniem – Tess Gerritsen [patronat]

Autorka bestsellerowej serii “RIZZOLI & ISLES” tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej.

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Rzymie wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio”, skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki
a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na szczęśliwe spełnienie w faszystowskich Włoszech Benito Mussoliniego.

PRZECZYTAJ FRAGMENT (.pdf 1.4 MB)

Wyobraźnia Gerritsen pozwala jej docierać do tak mrocznych i przerażających zakamarków ludzkiej psychiki, że Edgar Allan Poe i H.P. Lovecraft wydają się przy niej niewiniątkami.

Chicago Tribune

Jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.

Providence Journal

Igrając z ogniem sprawi, że porzucicie wszystkie swoje zajęcia, by zanurzyć się w tej hipnotyzującej opowieści. Choć kochamy Jane Rizzoli i Maurę Isles, Tess Gerritsen może częściej wysyłać je na urlop naukowy,  jeśli tylko będzie w tym czasie pisała tak świetne thrillery jak ten.

Los Angeles Times

Świetnie napisany, wyjątkowy thriller…  prowokujący do myślenia i na długo pozostający w pamięci.

Lansing State Journal

tłumaczenie: Andrzej Szulc

liczba stron: 320

ISBN: 978-83-7985-751-7

data wydania: 18 maja 2016

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz