PATRONATY

80’s AGAIN! – Ogólnopolska konferencja poświęcona latom osiemdziesiątym [patronat]

Często – mówiąc o kinie, muzyce czy literaturze – spotykamy się ze stwierdzeniem: „typowe lata osiemdziesiąte”. Na czym jednak polega klimat filmów czy muzyki z tamtego czasu? I jaka była naprawdę dziewiąta dekada XX wieku – w kinie, muzyce, literaturze?

Indiana Jones i Madonna, Pac-Man lub Watchmeni, fryzura na „czeskiego piłkarza” oraz VHS-y. Każdy ma swoje wyobrażenie o latach 80. XX wieku. Dla jednych epoka kiczu, dla innych kraina nostalgii. W marcu 2016 roku powróci!

Klub Filmowy im. Jolanty Słobodzian zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej, studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej latom 80. Organizatorzy planują wydanie tomu pokonferencyjnego. Opłata dla osób wygłaszających referaty wynosi 50 zł; wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

TERMIN: 8-9 marca 2016

LOKACJA: Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego

ORGANIZATOR: KLUB FILMOWY IM. JOLANTY SŁOBODZIAN powstał, aby upamiętnić polską reżyserkę i niestrudzoną edukatorkę filmową. Słobodzian w latach 80. i 90. pokazywała młodym ludziom w całej Polsce, że kino kształtuje naszą wrażliwość i pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Pragniemy kontynuować jej misję poprzez organizowanie spotkań w szkołach i na uniwersytetach oraz działalność wydawniczą.

KONTAKT: klubslobodzian@gmail.com (zgłoszenia można przesyłać do 8 lutego)

FACEBOOK

Kategorie
PATRONATY

Dodaj komentarz