O NAS

DEBIUTUJ Z „DZIKĄ BANDĄ”

Idea naszej biblioteczki e-bookowej jest prosta: publikujemy w niej dobre teksty, dobrych autorów. Ogromna część autorów jest znana i ma już swoich odbiorców. Jeśli zaś Wy, debiutanci (początkujący, bądź aspirujący pisarze) macie ochotę znaleźć się w tym gronie podsyłajcie nam swoje teksty!

Większość z nas wchodzących w skład „Dzikiej Bandy” powieściowe debiuty ma już za sobą. Wszyscy doskonale wiemy, że napisanie książki to tak naprawdę rzecz stosunkowo prosta.

Schody zaczynają się później. Redakcja, wycinanie „ukochanych” fragmentów, słuchanie uwag tych, którzy znają się lepiej… Nie oszukujmy się to boli – a jak ktoś twierdzi inaczej zwyczajnie kłamie.

Idea naszej biblioteczki e-bookowej jest prosta: publikujemy w niej dobre teksty, dobrych autorów. Ogromna część autorów jest znana i ma już swoich odbiorców. Jeśli zaś Wy, debiutanci (początkujący, bądź aspirujący pisarze) macie ochotę znaleźć się w tym gronie podsyłajcie nam na adres: opowiadania@dzikabanda.pl swoje teksty.

Teraz kilka zasad:

Przed publikacją:

  1. Jakie teksty: jesteśmy portalem popkulturowym i staramy się publikować opowiadania gatunkowe. Unikamy tekstów o ciężkim życiu dzieci w familokach, chyba że w tych familokach poluje na nie krwiożercze zombie (żart – ale wiecie o co chodzi).
  2. Ile tekstów: nie zasypujcie nas całymi książkami. Podsyłajcie maksymalnie trzy opowiadania, waszym zdaniem najlepsze jakie napisaliście. Emaile z większą ilością tekstów nie będą czytane.
  3. Jak odpowiadamy: dajcie nam miesiąc na ustosunkowanie się do Waszych tekstów. Jeśli po trzydziestu dniach od nadesłania nie otrzymacie odpowiedzi, możecie zacząć nas nękać. Wcześniejsze nękanie będzie bardzo źle odebrane.
  4. Co z tego macie: jeśli Wasze teksty nam się spodobają, gwarantujemy Wam profesjonalną redakcję, rady w kwestii konstrukcji tekstów, opiekę artystyczną nad nadesłanymi tekstami.

Publikacja:

  1. Jak wygląda: obrobiony i zaakceptowany przez redakcję tekst zostaje złamany, poddany profesjonalnej konwersji i zamieniony w pliki e-pub i mobi. Teksty w tych formatach wiszą w naszej zakładce Premium skąd mogą pobierać je wszyscy zainteresowani.
  2. Wy jako autorzy otrzymujecie swoje pliki w trzech wersjach: PDF, e-pub, mobi.
  3.  Co otrzymujecie od nas: po pierwsze: pracę nad tekstem, po drugie: profesjonalny zapis Waszych tekstów, po trzecie: promocję (bo o Waszym tekście informujemy wszystkich naszych abonentów, ludzi na FP oraz wydawców o nowych publikacjach), po czwarte: prestiż, bo Wasze teksty są publikowane równorzędnie z tekstami doświadczonych już autorów (i trafiają do nich).

 

PRZYPOMINAMY: TEKSTY NADSYŁAJCIE NA ADRES:

opowiadania@dzikabanda.pl

Kategorie
O NAS
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) „Londyn. Przewodnik Popkulturowy” (2015) i „Wspaniałe życie” (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w „Nowej Fantastyce”, w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz