Znak Horyzont
KONKURSY

Żywe Trupy – poznaj prawdziwą historię zombie [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Znak Horyzonty. Do wygrania są dwa egzemplarze książki „Żywe trupy: prawdziwa historia zombie” autorstwa Adama Węgłowskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zrealizować konkursowe zadanie:

Przygotujcie własny niezbędnik na zombie-apokalipsę, w którym znajdzie się maksymalnie 5 przedmiotów i opiszcie kilkoma zdaniami Wasz wybór. Dwie najbardziej kreatywne odpowiedzi nagrodzimy książkami.

ZWYCIĘZCY

Artur Jakubowski:

1. Piła łańcuchowa. Tłumaczyć do czego – nie trzeba.
2. Kanister z benzyną. Paliwo do piły łańcuchowej.
3. Kilka srebrnych ćwierćdolarówek. No, żeby je zdobyć czekałaby mnie najpierw podróż do Nowego Jorku i spotkanie z lokalnym taksówkarzem, ale wartość zdobytej w ten sposób amunicji trudno przecenić.
4. Para lub dwie (więcej?) ciemnych gaci. Cóż, zdając się na inteligencję czytających (i chroniąc tych co wrażliwszych) pominę milczeniem powody, dla których wyżej wymienione przedmioty miały by być użyteczne.
5. Skrzynka dobrego piwa w butelce. Gdyby wszystko inne zawiodło. Dlaczego w butelce? Bo tylko takie mi smakuje.

Marek Wasiński:

Mój zestaw przedmiotów przedstawiony na załączonym zdjęciu składa się głównie z przedmiotów mających różnorakie zastosowanie. Mały nóż dzięki, któremu łatwo można przebić czaszkę martwego, może także służyć do obierania warzyw i owoców, bo w końcu w czasach zombie-apokalipsy warto dbać o higienę. Podobnie rzecz ma się z zapalniczką, która przydaje się w ciemności, ale przy odrobinie szczęścia, może również pomóc w pozbyciu się całej grupy zombiaków, a dokładniej w ich „ogrzaniu ogniem”. W walce z nimi zawsze przyda się coś dużego i w tym przypadku do gry wchodzi patelka, która przecież wiąże się zarówno z zapalniczką (w końcu smażymy na ogniu) i nożykiem (zdobyte jedzenie, dobrze obrać przed przyrządzeniem). Wykałaczki biorę dlatego, że po prostu cool byłoby splunąć jedną z nich trupowi prosto w twarz niczym Razor Ramon w latach 80. No i zostaje woda. W najgorszym przypadku, gdy przyjdzie mi uciekać bez chwili odpoczynku i wytchnienia, dobrze jest uzupełnić elektrolity, wie to chyba każdy. Bez tej walizeczki raczej bym nie przeżył.

Swoje propozycje z tematem „Konkurs Historia Zombie” prosimy nadsyłać na adres: dzikabanda@dzikabanda.pl do 14 czerwca 2016 r.

zywetrupy-weglowski

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz