KONKURSY

Wysłuchaj Opowieści makabrycznych [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Albatros. Do wygrania są trzy egzemplarze komiksu „Opowieści makabryczne” Stephena Kinga i Bernie Wrightosna.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać proste konkursowe zadanie. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy.

 

1: Wskaż powieść Stephena Kinga, która według Ciebie najlepiej nadaje się na komiksową adaptację. 

 

Odpowiedzi z tematem „Konkurs Creepshow” prosimy nadsyłać na adres: konkurs@dzikabanda.pl do 8 listopada 2017 r.

 

ZWYCIĘZCY

Katarzyna Rapacz
Moim zdaniem najlepiej w formie komiksu sprawdziłaby się powieść Stephena Kinga pt. „Chudszy”. Dlaczego? Myślę, że turpistyczne ukazanie człowieka niknącego w oczach czy obłąkania cygańskiej rodziny rzucającej klątwy byłoby niemałym wyzwaniem dla rysowników, ale efekty mogłyby okazać się zdumiewające. Twórcy mieliby szerokie pole manewru, zwłaszcza że książka jest przesycona wisielczym humorem, a to otwierałoby drogę choćby na karykatury związane z pewnymi stereotypami i dopełniające nastroju. To rozwiązanie stanowiłoby pewną odmianę wśród innych komiksów i z chęcią zobaczyłabym efekt końcowy.

Aneta Papierowska
Uważam, że dobrym materiałem na wersję komiksową byłaby Misery. Co prawda doczekała się już świetnej adaptacji filmowej, gdzie Kathleen Bates odegrała fenomenalnie role Annie pokazując jej zachwiania emocjonalne poprzez postawę i ton głosu. W komiksie wiele można by zdziałać kolorem i ogólnym nastrojem. Plastyczność formy jaką jest rysunek tak na prawdę nie ogranicza rysowania w żaden sposób. Dodatkowo Misery jest pełna jednoznacznych scen, które przedstawione graficznie wyglądałby co najmniej szokująco, a to co szokuje, bardzo często przyciąga uwagę.

Joanna Mielczarska
Stephen King to niezwykle obrazowy i płodny pisarz, trudne zadanie czeka na nas- na osoby biorące udział w konkursie, aby wybrać tę jedną, najlepszą książkę do zaadaptowania ją na komiks. Ja wybieram dość długą pozycję- „Rękę Mistrza”.
Duma Key – piękne i odosobnione miejsce w które udaje się nasz protagonista aby zmagać się ze swoimi demonami na pewno wspaniale będzie wyglądać jako tło dla wydarzeń komiksu. Wyobrażam sobie również postępującą paranoję malarza, który maniakalnie tworzy obrazy, co mogłoby być świetnie narysowane poprzez: zbliżenie na przerażone oczy, następnie na obraz, potem na kroplę na czole bohatera, a następnie na dany znaczący szczegół w jego dziele. Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo rozbudowana powieść, z wieloma wątkami (również psychologicznymi) ale nie przeszkadza to w wydaniu jej jako serii. Co przekonało mnie do tej pozycji? Sztuka, malarstwo, rysunek. Edgar Freemantle jest artystą- jego medium przekazu to obraz i to za jego pomocą przekazuje swoje uczucia. Tak samo jest z komiksem. Obraz jest tu wartością nadrzędną, słowo jest jedynie uzupełnieniem akcji. Myślę, że byłby to strzał w dziesiątkę.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz