KONKURSY

Wygraj miesięczny abonament na Legimi [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z księgarnią internetową Legimi. Do wygrania jest pięć miesięcznych abonamentów uprawniających do nielimitowanego czytania ebooków i słuchania audiobooków.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać proste konkursowe zadanie. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy.

 

1:  Opisz w kliku zdaniach, dlaczego warto słuchać audiobooków.

Odpowiedzi z tematem „Konkurs Legimi” należało nadsyłać na adres: konkurs@dzikabanda.pl do 3 stycznia 2018 r.

ZWYCIĘZCY

Marek Dobrowolski
Koncentracja i podzielność uwagi. Dlaczego? Bo kiedy oglądam mecz to wyłączam komentarz a w to miejsce włączam audiobooka. Połączenie wzrokowe akcji na boisku ze słuchową wyobraznią podażającą za fabułą wymaga wielkiej koncentracji ale daje również nie lada efekty w postaci rozbudowanej podzielności uwagi.

Beata Sikorska
Audiobooki oszczędzają oczy, oszczędzają kasę (okulary do czytania trzeba kupić). Słuchanie audiobooków pozwala na równoczesne wykonywanie bezmyślnych czynności fizycznych(prasowanie, obieranie ziemniaków etc.) przy jednoczesnym ukulturnianiu się. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dużą papierową bibliotekę, audiobooki zabiorą Ci mniej miejsca na półce.

Aleksandra Kamecka
Warto słuchać ebooków, bo dzięki temu wieszanie prania staje się przygodą. Co prawda jest się wówczas np. praczką we Władcy Pierścieni i w zasadzie to można byłoby wybrać sobie postać, która będzie bogatsza i mniej zapracowana, ale nie można mieć wszystkiego… Grunt, że nie poświęca się kwadransa wyłącznie skarpetkom i koszulkom.

Dorota Szkudlarek
Żeby poczytać książkę, trzeba zaangażować ręce, do jej trzymania, i oczy, do jej czytania. W przypadku audiobooka wystarczą uszy, które przecież w codziennych czynnościach nie są aż tak potrzebne, jak ręce i oczy. Można więc robić obiad i słuchać audiobooka, prowadzić samochód i słuchać, prasować i słuchać, naprawiać pralkę i słuchać, budować karmnik dla ptaków i słuchać, bawić się z psem i słuchać… spróbujcie zrobić którąkolwiek z tych rzeczy, jednocześnie czytając! 🙂

Marta Opulska
Słuchanie audiobooków to wielka wygoda
Do książek potrzebna jest pewna swoboda
Wolne ręce i miejsce siedzące
To podstawa – jasne jak słońce
Gdy jadę w tramwaju , w koło jest tłok
Lub w autobusie panuje mrok
Nie dam rady czytać choćbym bardzo chciała
Nawet gdybym wymarzoną książkę w ręce miała
A słuchać, owszem czemu by nie
Wystarczy że się tylko chce
Wystarczy że słuchawki założę na uszy
I nic już mojego głodu lektury nie zagłuszy
Wystarczy telefon lub tablet w kieszeni
I dostęp do Legimi z biblioteką nie z tej ziemi 😁

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz