KONKURSY

Weekend z Joyce Carol Oates – wygraj książki i kody do filmu [konkurs]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Rebis i platformą Cineman. Do wygrania są trzy pakiety, w skład których wchodzą egzemplarze powieści „Kartagina” Joyce Carol Oates i kody dostępowe do filmu „Historia Zemsty” z Nicholasem Cagem, będącego adaptacją książki „Gwałt. Opowieść miłosna”.

 

Zasady są proste. Aby mieć szansę na wygraną, podziel się z nami (dłuższą lub krótszą) opinią na temat ulubionej książki J.C. Oates. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy.

ZWYCIĘZCY

Marek Dobrowolski

W tytułowej Cartaginie żyją zamożni państwo Mayfield. Mają wymuskaną idealną córkę, która ma wyjść za jakże by inaczej bohatera oczywiście wojennego i nie gdzie indziej jak z Iraku. Sielanka,że słabo się robi. Jednakże jak mawiają i w beczce miodu znajdzie się łyżka dziegciu na planie pojawia się już mniej wymuskana ale za to bardzo zbuntowana panna Cressida i zaczyna się afera tzn. akcja. Generalnie to bardzo ciekawa postać bo nic jej sie nie chciało tzn: nie chciała być inteligentna bo niby po co,nie chciała żyć w cieniu siostry a tym bardziej nie chciała żyć według ideałów narzuconych przez rodziców. Postać Cressidy może przyprawić o rozdwojenie jaźni ponieważ jedni mogą widzieć w niej zbuntowanego anioła a inni po prostu rozpieszczonego do granic możliwości dzieciucha. Oczywiście dochodzi do jej zaginięcia no i oczywiście trop prowadzi do bohatera, którego z wojną łączy już tylko depresja, którą zapija pod tabletki wysokimi procentami. Fabuła generalnie jest mało wyszukana ale w każdej części(a jest ich trzy) możemy spojrzeć na świat oczami wszystkich głównych bohaterów co Oates zrobił po mistrzowsku. Mamy więc zatem wątek o poszukiwaniu,zaginięciu oraz powrocie do życia. Brzmi jałowo ale jeśli komuś udaje się opowiedzieć to w ciekawy i interesujący sposób to wart jest polecenia. Wśród całego tego zgiełku wyłania się nam zwykły obraz ludzkiego, niepohamowanego ego jak i zazdrości, która w prosty aczkolwiek nie kontrolowany sposób może prowadzić do wielu czasami nieodwracalnych konfliktów. Jeśli to dostrzegłeś to gratuluje a jeśli nie to przeczytaj jeszcze raz bo myślę,że warto.

Monika Chyczewska

Miłość jest wielka,
miłość sen życia daje, 
czasem jednak sprawdza się 
zdanie KOCHAM to piękne słowo KO szybko odchodzi CHAM zostaje…………..
i wtedy zostaje książka Zbłocona, która smutki rozstawia po kątach

Ella

Tatulo – powieść, która w przerażający sposób pokazuje bezwzględność dorosłego wobec dziecka. Przemoc i okrucieństwo opisane przez nią jest tak bolesne, że czasami trudno powieść czytać, ale mimo to warto, bo to jedna z najważniejszych książek pokazujących ludzkie zewzwierzęcenie.

Swoje opinie z tematem „Oates” prosimy nadsyłać na adres: konkurs@dzikabanda.pl do 29 czerwca 2017 r.

 

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz