KONKURSY

Odwiedź Wieczny dwór, czyli drugi tom rycerzy pożyczonego mroku [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Jaguar. Do wygrania jest pięć egzemplarzy książki „Rycerze pożyczonego mroku #2: Wieczny dwór” Dave’a Ruddena.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać proste konkursowe zadanie. Najciekawsze odpowiedzi, wybrane przez dwuosobową komisję, nagrodzimy.

1:  Wskaż ulubionego bohatera fantasy i maksymalnie w czterech zdaniach uzasadnij swój wybór.

Odpowiedzi z tematem „Konkurs Dwór” należało nadsyłać na adres: konkurs@dzikabanda.pl do 7 marca 2018 r.

ZWYCIĘZCY

Dominika Głowacz: Uwielbiam Harrego Pottera i zawsze trochę mu zazdrościłam magicznych zdolności. Gdybym mogła wybierać Hardvard  czy Hogwart to wybrałabym ten drugi. Chętnie nauczyłabym się kilku zaklęć i przyrządzania eliksiru z mandragory żeby nieco rozruszać zwapniałe towarzystwo. Harry to chyba jedyna postać z fantasy w towarzystwie, której chciałbym spędzić choć jeden dzień.

Łukasz Lorenc: Lubię postać Harrego Pottera, ponieważ jako czytelnik poznałem go lepiej, niż niejednego przyjaciela z życia realnego. Wiem ile w życiu stracił i praktycznie cierpienie i śmierć towarzyszą mu aż do ostatniego tomu. Mimo to z każdego upadku potrafił się podnieść, stając się przy tym silniejszym, a swoją życiową walkę (symbolika odnosząca się do pojedynku z Valdemortem) zakończył sukcesem mając u boku przyjaciół, sojuszników i swoją pewność siebie. Tym samym lubię go również za to, że po części mogę się utożsamić z Harrym jako chłopcem, który również pada pod ciężarem problemów, ale i powstaje, aby z nimi walczyć…

Maria Artowicz: Daenerys Targaryen – saga George’a R.R. Martina – występuje w „Grze o tron” „Starcie królów”, „Nawałnica mieczy”, „Taniec ze smokami”.Postać zrodzona z Burzy, Matka Smoków. To postać posiadająca siłę i moc.Potrafiła panować nad smokami. Była dobrym przywódcą, stanowcza , sprytna a do tego z charyzmą.Dlatego wzbudziła we mnie podziw i miłe wspomnienia, A przede wszystkim zachęciła mnie do zagłębiania się w lekturze gdzie Kalisi bo i tak była zwana występowała.

Anna Glesner: Moim ulubionym bohaterem fantasy jest tytułowa Diabolika z książki S.J.Kincaid.Jest to swego rodzaju humanoid stworzony na potrzeby ochrony bogatych i wpływowych obywateli. Nie potrafią kochać, a jednak jest ona pod tym względem wyjątkowa.To postać dla mnie wyjątkowa, bo w chwilach zagrożenia, w sytuacjach, można by powiedzieć granicznych, nie panikuje i nie prowadzi wewnętrznego monologu, nie waha się i nie traci czasu, ale działa instynktownie, a w razie potrzeby brutalnie i bez sentymentów. Jest silną jednostką, zdecydowaną i przede wszystkim niezwykle inteligentną.

Renata Przybysz: Mój ulubiony bohater fantasy, to wykreowany przez Stephena Kinga Randall Flagg-tajemniczy człowiek w czerni. Ponieważ : ubieram się w czerń, lubię tajemniczych facetów i do dziś nie wiem czy to szarlatan czy mag wszech czasów :-).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz