KONKURSY

Chcesz zostać astronautą? Poznaj Spacemana [konkurs zakończony]

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Agora. Do wygrania są dwa egzemplarze książki „Spaceman. Jak zostać astronautą i uratować nasze oko na Wszechświat” Mike’a Massimino.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać proste konkursowe zadanie. Najciekawsze odpowiedzi, wybrane przez dwuosobową komisję, nagrodzimy.

1:  Jakie wg Ciebie jest najważniejsze wydarzenie w historii lotów kosmicznych? Krótko uzasadnij.

Odpowiedzi z tematem „Konkurs Spaceman” należało nadsyłać na adres: konkurs@dzikabanda.pl do 8 marca 2018 r.

ZWYCIĘZCY

Łukasz Klatka: Wg mnie najważniejszym wydarzeniem jest pojawienie się w biznesie Elona Muska, dzięki któremu loty kosmiczne nabierają wreszcie rozsądnego tempa, a przy tym stają się coraz dostępniejsze szaremu człowieczkowi. Jak widać NASA potrzebowała zdrowej konkurencji aby się otrzepać z letargu i skostnienia, a Musk działa prężnie, widowiskowo i z głową. Dzięki niemu w pierwszej połowie lat 20. być możę postawimy w końcu stopę na MArsie. Strasznie mnie to elektryzuje.

Ryszard Węgielski: Cóż, bez wątpienia jest to postawienie stopy na Księżycu. Doskonale pamiętam transmisję i wrażenie jakie na mnie zrobiła. Choć na księżycu statki Apollo lądowały jeszcze 5 razy, to świat nigdy już nie wstrzymał oddechu tak, jak owej lipcowej nocy. Nawet wtedy gdy Musk słał Teslę na orbitę, co przecież marketingowo było spektakularne.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednocześnie wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez portal DzikaBanda.pl w celach konkursowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29. 08. 1997.

Kategorie
KONKURSY

Dodaj komentarz