this is so cool

Tajwańska blogerka składa hołd polskim siłom specjalnym [galeria]

Marceline Liu, szerzej znana jako AOR Pink, to tajwańska modelka, airsoftnerka i blogerka związana z militariami. Stworzyła ona cosplayową aranżację, w której połączyła XVII-wiecznego husarza ze strojem żołnierza jednostki specjalnej GROMu. Jak sama przyznaje w komentarzach pod wpisem na FB, od dawna interesuje się militarną historią Polski i jest pod wrażeniem efektywności naszej kawalerii.

W mojej kulturze tego rodzaju dzieło sztuki oznacza: „uwielbiam to”, „składam temu hołd” i mam szacunek dla tych wszystkich prawdziwych bohaterów i historii. Niektórzy azjatyccy nastolatkowie zaczynają interesować się historią Polski właśnie przez prezentowanie tego typu uwielbienia, rysunki czy anime.

Wygląda na to, że polskie siły specjalne są nie tylko marką samą w sobie, ale też skutecznie oddziałują na wyobraźnię młodych ludzi, a ich symbolika z powodzeniem przenika do kultury popularnej – rodzimej jak i zagranicznej.

Kategorie
this is so cool
Paweł Deptuch

Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
6 komentarzy
 • w
  4 listopada 2017 at 20:05
  Skomentuj

  wg mnie gruba jak na modelke?

 • qrak
  4 listopada 2017 at 21:14
  Skomentuj

  ubogacłbym

 • wzdech
  4 listopada 2017 at 21:42
  Skomentuj

  Dwa komentarze i dwóch męczyhujków.
  W tych czasach normalny człowiek musi pracować na takich jak oni 🙁

 • w
  5 listopada 2017 at 08:29
  Skomentuj

  czyli ja jestem nienormalny? Bo?

 • Blue
  6 listopada 2017 at 14:13
  Skomentuj

  Bo nie jest wcale gruba, Bo zamiast oceniać jej prace i kunszt, ty myślisz swoim złamasem. Dlatego „wzdech” się zirytował.

 • Alphabeta
  15 listopada 2017 at 19:31
  Skomentuj

  Cieszy gdy obcokrajowcy nie tylko widzą w Polsce jej zalety, ale i potrafią i chcą to docenić.

 • Dodaj komentarz