this is so cool

Powrót do przyszłości II – wspaniałe concept arty [galeria]

„Powrót do przyszłości” to jedna z najlepszych i najbardziej przemyślanych kinowych serii, która w zasadzie się nie starzeje. Nawet jeśli biorąc pod uwagę fakt, że niewiele futurystycznych przewidywań z drugiej części się sprawdziło, a świat wygląda zupełnie inaczej niż wyobrażali sobie twórcy, to wciąż pozostaje on wizualną i designerską perełką.

A pomysłów pod finalny produkt dostarczali uznani i doświadczeni concept artyści, jak John Bell, który pracował m.in przy serii „Park Jurajski”, „Auta”, „X-Men” czy „Star Wars: Łotr 1”, a który na potrzeby BTTF II zaprojektował większość elementów filmu (deskolotki, stroje, pojazdy, urządzenia, reklamy itd.), Tim Flattery, specjalizujący się w projektowaniu futurystycznych pojazdów, Edward Eyth, który zaprojektował wnętrza, budynki, architekturę krajobrazu i wiele gadżetów.

 

Kategorie
this is so cool
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz