this is so cool

Mini People in the Jungle – polski artysta mierzy się z depresją [galeria]

Polski artysta, Dawid Planeta, w serii ilustracji „Mini People in the Jungle”, przedstawia małego człowieczka podróżującego przez tajemniczą dżunglę, stawiającego czoła swoim lękom i słabościom przybierającym formy majestatycznych budowli i dzikich zwierząt o świecących oczach. Tym samym przekuwa swój depresyjny stan w coś pięknego i poruszającego. Jak mówił w jednym z wywiadów:

 

Moje grafiki pozwoliły mi zobaczyć emocje, których nie do końca byłem świadomy… Oglądając je, mogłem dowiedzieć się więcej o sobie i lepiej zrozumieć schematy myślowe, na których budowałem swój światopogląd. Sztuka nie może rozwiązać problemu, który mamy, ale może pozwolić lepiej go zrozumieć, a zrozumienie jest pierwszym krokiem do zmiany.

Więcej jego prac możecie zobaczyć na Tumblrze, Facebooku i Instagramie.

 

Kategorie
this is so cool
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz