this is so cool

Joseph Gordon-Levitt i Chris Evans na grafikach koncepcyjnych do filmu Akira [galeria]

Aktorska adaptacja „Akiry” Katsuhiro Otomo w fazie produkcji jest oficjalnie od 2002 r. i wciąż nie może doczekać się ostatecznej realizacji. Studio Warner Bros wielokrotnie podchodziło do projektu z różnymi pomysłami, scenarzystami i reżyserami (na dzień dzisiejszy reżyserem jest Justin Lin), a najdalej posunęło się na samym początku, kiedy to  Ruairi Robinson rozpoczął tworzenie szkiców koncepcyjnych i storyboardów do poszczególnych scen. Grafik ujawnił prace, na których widać wizualną drogę jaką miał podążyć film. Są tutaj dzielnice Nowego-Manhattanu (strefa Neo-New Yorku należąca do Japończyków), motocykle poszczególnych gangów, i co najciekawsze, postacie Kanedy z twarzą Chrisa Evansa i Tetsuo (w tej wersji Travisa) z twarzą Josepha Gordona-Levitta. Pomijając zmiany względem pierwowzoru, mógł z tego wyjść niebrzydki film.

Kategorie
this is so cool
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

2 komentarze
 • Magda Meteora
  4 lipca 2016 at 01:58
  Skomentuj

  A Hedlund nadal ma miejsce jako Akira czy już zdążyli się rozejść drogami ze studiem? Ileż ten film jeszcze będzie powstawał…

  • Paweł Deptuch
   Paweł Deptuch
   4 lipca 2016 at 17:08
   Skomentuj

   Hedlund oficjalnie chyba nie odszedł z produkcji… A na film poczekamy pewnie jeszcze z parę lat.

  Dodaj komentarz