men's health

Yaya Han – mistrzyni i ambasadorka cosplayu [galeria]

Yaya Han (ur. 10 kwiecień 1982 r.) to chińska cosplayerka, modelka i projektantka. Urodziła się w Chinach, dzieciństwo spędziła w Niemczech, a dorosłe życie w USA. Zna sześć języków. Cosplayem zaraziła się w 1999 r. podczas Anime Expo. Kupiła wtedy starą, używaną maszynę do szycia i obłożona książkami tematycznymi rozpoczęła tworzenie pierwszych kostiumów. Do tej pory uszyła ich ponad trzysta (odwzorowując postacie z anime, mang, komiksów, gier, fantastyki oraz wymyślając własne).

Pojawia się na konwentach i imprezach tematycznych na całym świecie, zarówno jako uczestniczka, jurorka, prowadząca i modelka. Z czasem skomercjalizowała swoje hobby otwierając autorski sklep z ręcznie tworzoną biżuterią, elementami ozdobnymi i projektami kostiumów. Jako sędzia gościnny wystąpiła w realisty show „King of the Nerds” stacji CBS, wystąpiła też w dokumencie „Cosplay – Crafting a Secret Identity” oraz dwóch sezonach programu stacji SyFy „Heroes of Cosplay”. Jest współautorką książki „1,000 Incredible Costume and Cosplay Ideas: A Showcase of Creative Characters from Anime, Manga, Video Games, Movies, Comics, and More”.

DEVIANTART | FACEBOOK | INSTAGRAM | STRONA OFICJALNA | TWITTER

 

Kategorie
men's health
Paweł Deptuch

Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz