men's health

Julie Strain – muza twórców z magazynu Heavy Metal [galeria NSFW]

Julie Strain (ur. w 1962 r.) to amerykańska modelka, aktorka B-klasowych i soft-erotycznych filmów, która przewijała się też na wielkim ekranie w kilkusekundowych rólkach, m.in. w „Podwójnym uderzeniu”, „Egzorcyście 2 i 1/2”, „Nagiej Broni 33 i 1/3” i „Gliniarzu z Beverly Hills III”. Łącznie zagrała w 119 produkcjach, a w środowisku znana jest jako Królowa B-Filmów (również ze względu na swój wzrost – 185 cm).

Pozowała do wielu męskich magazynów (m.in. Femme Fatales, Nude Gym, Scream Queens, Vamperotica), w tym do Penthouse’a, w którym została Kociakiem Czerwca 1991 i Kociakiem Roku 1993. W latach 1998-2001 grała samą siebie w serialu Playboya „Sex Court„.

W połowie lat 90. Strain wyszła za Kevina Eastmana, współtwórcę „Wojowniczych Żółwi Ninja” i ówczesnego właściciela magazynu Heavy Metal, co wspomogło nieco jej karierę. Stała się bowiem muzą dla takich artystów jak Boris Vallejo, Simon Bisley, Julie Bell, Luis Royo, Olivia De Berardinis, Joe Jusko czy nawet Milo Manara; a inspirowane jej postacią prace zdobiły okładki pisma i strony wielu artbooków oraz animowany film „Heavy Metal 2000”, w którym użyczyła również głosu pod dubbing.

W 2009 r. porzuciła całkowicie show-biznes, jak i Kevina Eastmana, z którym rozstała się w przyjaźni.

Kategorie
men's health
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz