men's health

Betty Brosmer – Pierwsza prawdziwa supermodelka [galeria]

Betty Brosmer jako modelka rozpoczęła karierę w wieku 13 lat, a już dwa lata później, w 1950 r. została wybrana Miss Telewizji. Łącznie zdobyła ponad pięćdziesiąt złotych koron w przeróżnych konkursach piękności (i to jeszcze przed dwudziestką), a jej wizerunek ozdobił ponad dwieście okładek przeróżnych czasopism (m.in. Esquire, Fortune, Time, Life, The Saturday Evening Post), setki kalendarzy, okładek płyt winylowych, reklam prasowych i billboardów. W latach 50. była najlepiej opłacaną modelką pin-up, a dziś uważa się ją za pierwszą prawdziwą supermodelkę. W szczególności znana była ze swych mało spotykanych wówczas rozmiarów: 94-46-91 (centymetry).

W 1961 r. wyszła za Joe Weidera – kulturystę, współzałożyciela Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu (IFBB), twórcę zawodów kulturystycznych Mr. Olympia i Ms. Olympia oraz człowieka, który ostatecznie ukształtował Arnolda Schwarzeneggera i zatrzymał go na amerykańskiej ziemi. Wówczas Betty stała się pionierką na polu kobiecego zdrowia i fitness, promując zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. W 1981 r. wraz z mężem i Christine McIntyre założyła pierwszy magazyn dla kobiet o tej tematyce, „Shape”, na łamach którego aktywna jest po dziś dzień, prowadząc dwie kolumny: „Body by Betty” oraz „Health by Betty”. Wydała również kilka książek, z których najbardziej popularna to „Weider Book of Bodybuilding for Women”.


STRONA OFICJALNA | STRONA FANOWSKA


Kategorie
men's health
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz