men's health

Alodia Gosiengfiao – wiele twarzy filipińskiej cosplayerki [galeria]

Alodia Gosiengfiao (ur. 9.03.1988 r.) to filipińska cosplayerka, modelka, performerka, pianistka, prezenterka i jeszcze  długo można by tak wymieniać. Obecnie to bardzo popularna celebrytka, przez UNO Magazine ogłoszona jedną z najbardziej wpływowych kobiet w kraju. 

Karierę rozpoczęła w 2003 r (w wieku 15 lat) biorąc udział w licznych krajowych konkursach cosplay i wygrywając najważniejszy z nich – C3 Convention. Od tego czasu stworzyła ponad czterdzieści kostiumów i wzięła udział w dziesiątkach konwentów na całym świecie, zarówno jako uczestniczka, jurorka i gość. Jej stylizacje doceniło wiele firm, które zaangażowały ją do ról hostessy i ambasadorki marki (reklamuje m.in. zdrową żywność, kosmetyki, sieć barów Sushi, dystrybutora figurek, developera gier czy operatora telekomunikacyjnego). Oprócz tego prowadzi/ła telewizyjne programy (m.in. „Laugh Out Loud”), występowała w filmach (m.in. Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują) i nagrała kilka singli. Od 2010 r., rok rocznie, trafia na listę stu najseksowniejszych kobiet magazynu FHM Philippines (w 2015 r. znalazła się w pierwszej dziesiątce).

Na co dzień jest zwykłym nerdem kolekcjonującym figurki, zagrywającym się w gry i czytającym komiksy. W 2009 r. zebrała międzynarodową społeczność cosplayerów-amatorów pod nazwą Cosplay Circle.

DEVIANTART | INSTAGRAM | STRONA OFICJALNA | TWITTERYOUTUBE

 

Kategorie
men's health
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz