autorskie

Wes Craig – strażnicy galaktyki i mordercze dzieciaki [galeria]

Wes Craig to kanadyjski rysownik komiksów, który w branży zadebiutował w 2004 r. mini-serią „Touch” do scenariusza Johna Francisa Moore’a, dla imprintu DC Focus. Następnie podejmował się różnych pojedynczych zleceń dla Marvela („Guardians of the Galaxy”), DC („Thunder Agents”) i Wildstorm („Revelations”). Przez pewien czas tworzył autorską serię web-komiksową „Blackhand Comics”, która w 2014 r. doczekała się wydania papierowego.

Na początku 2014 r., wraz z Rickiem Remenderem, rozpoczęli serię „Deadly Class” dla Image Comics, która zapewniła artyście większy rozgłos. Prawa do telewizyjnej ekranizacji zakupili bracia Russo („Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”).

FACEBOOKTUMBLR | TWITTER

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz