autorskie

Simon Stålenhag – apokaliptyczne, low-techowe lata 80. i 90. [galeria]

Simon Stålenhag (ur. 20 stycznia 1984 r.) to szwedzki ilustrator, artysta koncepcyjny i kompozytor. Wydał dwa fabularne artbooki, „Tales from the Loop” i „Things from the Flood”, skoncentrowane na wizji apokaliptycznej Szwecji kolejno w latach 80. i 90., przechodzącej diametralne zmiany. Niedawno na Kickstarterze skończyła się kampania mająca na celu wydanie kolejnego artbooka w tej samej konwencji, „The Electric State”, ale tym razem skoncentrowanego na USA końca lat 90.

Co ciekawe, prawa do ekranizacji „The Electric State” zakupiło Russo Brothers Studio, które walczyło o ten tytuł z trzema innymi studiami. Andy Muschietti, twórca nowego „To” negocjuje posadę reżysera, a scenariuszem zajmą się Christopher Markus i Stephen McFeely, współscenarzyści ostatnich dwóch obrazów o Kapitanie Ameryce i nadchodzących sequeli „Avengersów”. Oprócz braci Russo, na stołkach producenckich zasiądą Russell Ackerman i John Schoenfelder.

FACEBOOK | STRONA OFICJALNA | TWITTER

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Dawniej redaktor naczelny Carpe Noctem, obecnie Dzikiej Bandy. Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • Anonim
    18 grudnia 2017 at 08:58
    Skomentuj

    genialne

  • Dodaj komentarz