autorskie

Sean Phillips – czarny kryminał po brytyjsku [galeria]

Sean Phillips (ur. w 1965 r.) to brytyjski rysownik komiksów i ilustrator. Karierę rozpoczął w 1988 r. na łamach dwutygodnika Crisis (siostrzanego tytułu tygodnika 2000AD) rysując polityczne komiksy superbohaterskie do scenariuszy Johna Smitha i Pata Millsa. Zaraz potem, w 1990 r., narysował kilka numerów „Hellblazera” (do tej postaci na dłużej wrócił w 1994 r., rysując ponad czterdzieści zeszytów serii) i na stałe rozgościł się w 2000AD tworząc do dziewięciu rożnych tytułów (w tym Sędziego Dredda, Sinistera Dextera, Vectora 13).

W 1999 r. kładąc tusz do mini-serii „Scene of the Crime” poznał Eda Brubakera, z którym podjął stałą współpracę siedem lat później. Razem stworzyli takie tytuły jak: „Sleeper”, „Criminal”, „Incognito”, „Fatale”, „The Fade Out”, „Kill or be Killed”, za które otrzymali łącznie cztery nagrody Eisnera. Jako jedyni twórcy podpisali kontrakt na wyłączność z Image Comics, na mocy którego mają pełną swobodę twórczą.

Phillips rysował jeszcze takie tytuły jak „WildC.A.T.s”, „Marvel Zombies” i „Black Widow”. Oprócz tego ilustruje przeróżne artykuły i książki (głównie o tematyce kryminalnej) oraz wydania filmów na DVD.

OFICJALNY BLOG | OFICJALNY BLOG 2 | STRONA OFICJALNA | TWITTER

 

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz