autorskie

Sana Takeda – japońska wrażliwość w amerykańskim mainstreamie [galeria]

Sana Takeda to japońska artystka obecnie tworząca na rynek amerykański, głównie dla wydawnictw Marvel, Aspen Comics i Image Comics. Zagraniczną karierę rozpoczęła w 2006 r. od mini-serii „Drain” (Image Cmics) do scenariusza C.B. Cebulskiego. Wcześniej pracowała na etacie dla Segi jako projektantka, następnie jako freelancerka tworzyła ilustracje i projekty do gier oraz książek dla dzieci.

Od 2008 r. jednocześnie pracuje dla Aspen i Marvela (rysując, kolorując i tworząc okładki), a w jej portfolio znajdują się prace do takich serii jak „Ms. Marvel”, „Web of Spider-Man”, „Soulfire” czy „X-23”. Podczas pracy nad tą ostatnią serią poznała Marjorie Liu, z którą od 2015 tworzy hit fantasy „Monstress” dla Image Comics (polska wersja ukaże się w III kwartale 2017 r. nakładem Non Stop Comics). Za ten tytuł otrzymały, póki co, pięć nominacji do Nagrody Eisnera.

STRONA OFICJALNA | BLOG | FACEBOOK

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz