autorskie

Rafał Szłapa – Bler, czyli od zera do superbohatera [galeria]

Rafał Szłapa (ur. w 1976 r.) to polski ilustrator, digital painter, storyboardzista i twórca komiksów. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, a następnie wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zadebiutował w 1998 r. w magazynie „Komiks Forum”, w latach 2001-2002, wraz z żoną, odpowiadał za kolory w odrestaurowanym komiksie „Janosik” Jerzego Skarżyńskiego, a od 2002 publikował na łamach komiksowych antologii („Komiks – Antologia komiksu polskiego”, „Kapitan Żbik: Wesoły finał”, „Piekielne wizje”, „Benedykt Dampc”, „AQQ”). W 2005 r. publikuje komiks sieciowy pt. Drużyna Ktulu, który miał być wstępem do pełnoprawnej serii. Rok później wydaje „Pozdrowienia z Interstrefy”, antologię własnych krótkich opowieści, co zbiega się z zagranicznym debiutem w antologii „Hope: New Orleans”. W 2008 r. ilustruje dwa albumy z serii „Słynni Polscy Olimpijczycy”, a później komiks „Jan Paweł II. Pielgrzymka do Polski 1979” wydany jako dodatek do Gościa Niedzielnego w 2009. W 2010 r. rozpoczyna publikację „Blera”, serii przełamującej superbohaterskie stereotypy, która do 2017 r. doczekała się sześciu albumów i kilku wznowień.

W międzyczasie Szłapa nadal udziela się w antologiach i zinach („Niczego sobie – komiksy o mieście Gliwice”, „Profanum 2”, „ZinFreeZone”, „Akt”), ilustruje opowiadania do „Nowej Fantastyki” i „Coś na progu”, publikuje cykliczny komiks w odcinkach w magazynie „Bluszcz” i ilustruje książki dla wydawnictw Fabryka Słów, Znak, Post, eSPe i SQN. Obecnie autor pracuje jako freelancer w branży marketingowej i gameingowej, tworząc projekty, koncepty i storyboardy do reklam, projekty postaci, tła i grafiki promocyjne do gier komputerowych i planszowych.

BLOG | DEVIANTARTFACEBOOK

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • 7 twarzy Blera. | W dymku
    20 listopada 2017 at 08:08
    Skomentuj

    […] przybliżyć Ci postać bohatera stworzonego przez Rafała Szłapę. Krakowskiego artystę (więcej o twórczości autora znajdziesz na portalu dzikabanda.pl), który dzięki swojej determinacji i pasji wykreował jednego z najbardziej znanych […]

  • Dodaj komentarz