autorskie

Marek Oleksicki – efektowny realizm fantastyczny [galeria]

Marek Oleksicki (ur. w 1979 r. w Białymstoku) to polski grafik, ilustrator, rysownik komiksów, twórca okładek i plakatów. Ilustracją interesuje się od najmłodszych lat, ukończył liceum plastyczne, a następnie warszawską ASP. Zadebiutował w 2004 r. autorskim albumem „Odmieniec”. Jako grafik i ilustrator współpracował z magazynami „Ślizg”, „Foyer”, „W Sieci”, „Do Rzeczy” i wieloma instytucjami kultury tworząc plakaty do sztuk teatralnych, wystaw, koncertów.

W 2006 r. wydał kolejny album, „Ursynowska specgrupa od rozwałki”, następnie tworzył projekty postaci do gry bitewnej „Pulp City”, a w międzyczasie tworzył okładki m.in. do zinów czy polskich wydań „Essential Wolverine”. W 2009 r. zadebiutował na rynku amerykańskim, albumem „Frankenstein’s Womb” do scenariusza Warrena Ellisa, a jego prace pojawiły się jeszcze w seriach „28 Days Later”, „Planet of the Apes”, „Zero” i „Darkness: Close Your Eyes”. Od 2017 r. rysuje awanturniczo-historyczną serię „Bradl”, o tytułowym uczestniku Powstania Warszawskiego.

BLOG

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz