autorskie

Marco Turini – cyborgi, androidy i cyberpunkowy feel [galeria]

Marco Turini (ur. 26 kwietnia 1973) to włoski rysownik komiksów, ilustrator, storyboarder, artysta koncepcyjny i matte painter. Jako rysownik zaczął realizować się w połowie lat 90., kiedy dołączył do popularnego miesięcznika „Selen – Mensile di Cultura Erotica e Fumetti” poświęconego komiksom erotycznym. Krótkie formy publikował też w innych magazynach o tej tematyce, a dzięki nim trafił na rynek amerykański.

W roku 2002 opublikował shorta w erotycznej antologii „Menage a Trois”, a w kolejnych latach jego nazwisko coraz częściej pojawiało się przy okazji różnych tytułów mniejszych wydawnictw („Treshold”, „Ant”, „Terminal Ace”). W 2008 trafił do Marvela, gdzie narysował mini-serię „Squadron Supreme”. W 2012 r. wydał erotyczny kryminał „Whore” do scenariusza Jeffreya Kaufmana, a rok później trafił do wydawnictwa Top Cow, gdzie rysował serie „Artifacts” i „CyberForce”. W 2014 r., w trzech numerach magazynu „Heavy Metal”, opublikował autorski komiks science fiction „E.V.A.”, na podstawie którego powstaje mini-serial produkowany przez Bish Media i Five Fifty Five Productions. Od 2017 r. jest stałym rysownikiem serii „Robotech” pisanej przez Briana Wooda i wydawanej przez Titan Comics. W 2016 r. zdobył Pulp Factory Award w kategorii najlepsza okładka za pracę do „Bass Reeves Frontier Marshal vol. 1”

Turini jest aktywny nie tylko na polu komiksów. Pracuje przy efektach wizualnych filmów dla Włoskich i Hollywoodzkich firm (np. przy „Doctor Strange” z Marvel Studios) oraz deweloperów gier jak UbiSoft, Bandai Namco i Eidos.

FACEBOOK | INSTAGRAM | STRONA OFICJALNA | TWITTER

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Dawniej redaktor naczelny Carpe Noctem, obecnie Dzikiej Bandy. Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz