autorskie

Łukasz „Zimzonowicz” Samsonowicz – pop art i surrealizm, horror i science fiction [galeria]

Łukasz Samsonowicz (ur. w 1983 r.) to polski rysownik, ilustrator, malarz, grafik i projektant. Od 2001 współtworzył galerię sztuki „Shelter” w Lubsku, następnie prowadził ją w latach 2007-2010. W 2007 r. ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się praktycznie wszystkim co jest związane z grafiką: rysuje komiksy, okładki i ilustracje do magazynów, książek i płyt, projektuje loga i plakaty, tworzy reklamy i storyboardy, scenografie i elementy do gier komputerowych, czy animacji.

Z ciekawszych rzeczy, wykonał ilustracje do książki dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke, „Poradnik hodowcy aniołów”; zdobył wyróżnienie w konkursie na krótką formę komiksową w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 r. za „Działo ogłupiania”; w 2016 r. wykonał komiksowy, futurystyczny performance dla Mazdy na targach Motor Show 2016; kilkukrotnie stawał na podium i zgarniał wyróżnienia w corocznym Otwartym Wojewódzkim Konkursie Plastyki – Salon Jesienny Żary; od 1998 r., przynajmniej kilka razy w roku jego prace można podziwiać na wystawach grupowych w całej Polsce, jak Anglii i Niemczech. Od 2015 roku tworzy grę ALTER COSMOS – The waves of distortion, przygodówkę point and click w klimacie science-fiction z dużą dawką czarnego humoru.

STRONA OFICJALNA | FACEBOOK | ALTER COSMOS

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz