autorskie

Łukasz Kowalczuk – doktor habilitowany szlamtologii [galeria]

Łukasz Kowalczuk (ur. w 1983 r.) to polski projektant graficzny, twórca komiksów i ilustrator. W 2012 r. założył mini-wydawnictwo SmallPress.pl wydające niszowe komiksy oraz portal szlam.net traktujący o kulturze śmieciowej lat 80. i 90.

Karierę twórcy rozpoczął w 2011 r. od autorskiego zina „Nienawidzę ludzi” (5 numerów), krótkich komiksów publikowanych na łamach magazynów Biceps i Ziniol, i pojedynczych zeszytów wydawanych własnym sumptem („Harkonnen – Fucking Fat Flying Bastard”, „Szlamu Król”, „Same”). Od tego czasu jest niezwykle płodnym artystą: tworzy komiksy na potrzeby polskich i zagranicznych zinów, antologii i wystaw, rysuje plakaty, okładki i projektuje grafiki. W swoim dorobku ma też książkę „TM-Semic. Największe komiksowe wydawnictwo lat 90. w Polsce”, a z najważniejszych tytułów komiksowych można wymienić: „Vreckless Vrestlers„, „Violent Skate Bulldogs” i „Szlamtologię”. Trzykrotnie zdobył Złotego Kurczaka (nagrodę dla niezależnych artystów/wydawnictw komiksowych w Polsce) – dwukrotnie za najlepszy komiks i raz jako najlepszy scenarzysta.

ARTKOMIKSFACEBOOK | INSTAGRAM | TUMBLR

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz