autorskie

Katarzyna Niemczyk – cyfrowe szaleństwo w stylu anime [galeria]

Katarzyna Niemczyk (znana też jako Daimida) to absolwentka wrocławskiego ASP, ilustratorka, animatorka i grafik. Stworzyła ilustracje od kart kolekcjonerskich „Samurai Showdown”, „UFS: Street Fighter” i „Soul Calibur”. Należy do wrocławskiego Division48, które współpracuje m.in. z Platige Image i CD Projekt RED, a jej ostatnie projekty, w które była zaangażowana to m.in. serial „Wikingowie”, „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, „Might & Magic X Legacy”, spot Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 dla BBC Sport czy animacja „Hero and the Message” na rynek katarski. Od  2016 r. będzie rysować serię „Mockingbird” z Marvel Comics, do scenariusza Chelsea Cain.

DEVIANTART | TUMBLR

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Komentarz
  • Ogłoszono nominacje do nagród Eisnera – NONSTOPCOMICS
    3 maja 2017 at 11:00
    Skomentuj

    […] z Image) nominowano serię Mockingbird do scenariusza Chelsea Cain i z rysunkami naszej rodaczki, Kate Nemczyk, która jest pierwszą i na razie jedyną Polką współpracującą z Marvelem. Cieszymy się i […]

  • Dodaj komentarz