autorskie

Julie Bell – zmysłowa fantastyka i dzika przyroda [galeria NSFW]

Julie Bell (ur. w 1958 r.) to amerykańska ilustratorka, której artystyczna kariera właściwie rozpoczęła się w 1989 r. kiedy poznała Borisa Vallejo (są małżeństwem od 1994 r.). Wcześniej zawodowo zajmowała się kulturystyką i wychowaniem dwójki dzieci z pierwszego małżeństwa (Anthonym i Davidem Palumbo, którzy również są artystami). W latach 90 stworzyła setki okładek do książek z gatunku fantasy, science fiction i romansu, gier komputerowych, płyt (m.in. dla Meat Loaf) i kart kolekcjonerskich (głównie z superbohaterami z Marvela i DC). Jej wspólne prace z Vallejo pojawiały się w materiałach promocyjnych Nike, Coca Coli czy Toyoty. Na początku XXI w. swą twórczość skierowała również w stronę realistycznego uwieczniania dzikiej natury. Na tym polu zdobywa liczne nagrody. Jest członkinią California Art Club, The Art Renewal Center i The Society of Animal Artists.

STRONA OFICJALNA 1 | STRONA OFICJALNA 2 | FACEBOOK

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • Boris Vallejo – fantasy, pulpa i erotyka [galeria NSFW] – Dzika Banda
    22 kwietnia 2017 at 16:09
    Skomentuj

    […] Sztuk Pięknych w 1964 r. przeniósł się do USA, gdzie mieszka do dziś wraz ze swoją żoną Julie Bell, również ilustratorką oraz modelką. Profesjonalną karierę rozpoczął już w wieku szesnastu […]

  • Dodaj komentarz