autorskie

Janusz Pawlak: Toshiro, Josephine, fantasy i cyberpunk [galeria]

Janusz Pawlak, legendarny twórca związany z magazynem „Produkt” gdzie debiutował serią grozy „Josephine” oraz cyberpunkowym „9MM”, znany bardziej pod pseudonimem Clarence Weatherspoon. Po zamknięciu tego pisma zamilkł na dłuższy czas, ale to nie znaczy, że zrezygnował z komiksu. W domowym zaciszu tworzył album „Toshiro”, przy scenariuszu którego pomagał amerykański twórca Jai Nitz, a który ukazał się w 2014 r. w Stanach Zjednoczonych nakładem renomowanego wydawnictwa Dark Horse Comics. Tego samego, które od lat publikuje opowieści o Hellboyu, Usagim Yojimbo, a od niedawna komiksową wersję przygód wiedźmina Geralta. Zapewne już wkrótce doczekamy się kolejnych przygód zmechanizowanego samuraja oraz remake „9MM”, na które redakcja Dzikiej Bandy bardzo czeka.


DEVIANTART


Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • Komisarz Ueberschaer i tajemnica świętego Benedykta cz. 1 – retro kryminał promujący region [recenzja] – Dzika Banda
    12 października 2017 at 08:01
    Skomentuj

    […] Janusz Pawlak świetnie ilustruje opowieść. Grube krechy i duże ilości czerni pasują do niej jak ulał, a jeśli jeszcze dodać do tego precyzję w prezentowaniu szczegółów i fakt, że cała topografia miasteczka jest odwzorowana z archiwalnych zdjęć, to otrzymujemy dzieło kompletne. […]

  • Dodaj komentarz