autorskie

Cliff Chiang – pin-up, Wonder Woman i Papierowe Dziewczyny [galeria]

Cliff Chiang to amerykański rysownik komiksów i ilustrator. Ukończył literaturę angielską i sztuki wizualne na Uniwersytecie Harvarda, a karierę w branży komiksu rozpoczął jako redaktor w magazynie Disney Adventures i Vertigo Comics (prowadził m.in. serie „The Books of Magic” i „Transmetropolitan”). Jako rysownik zadebiutował w 1999 r. w antologii Vertigo „The Big Book of Grimm” i od tej pory rysował pojedyncze numery różnych serii (m.in. „Flinch”, „Martian Manhunter”, „Detective Comics”, „Grendel”) i okazjonalnie mini-serie (m.in. „Beware the Creeper”, „Human Target”, „”Green Arrow/Black Canary”).

Pierwszą dłuższą serią w jego wykonaniu była „Wonder Woman” do scenariusza Briana Azzarello, a drugą, autorska seria „Paper Girls” do scenariusza Briana K. Vaughana (polskie wydanie już we wrześniu 2017 r. nakładem Non Stop Comics), za którą otrzymali dwie nagrody Eisnera. Oprócz tego Chiang tworzy okładki do różnych tytułów dla DC Comics, Marvel Comics i mniejszych wydawców. Jako ilustrator współpracuje m.in. z GQ Magazine, Lucasfilm, Warner Animation, ACLU.

STRONA OFICJALNA | TWITTER

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz