autorskie

Boris Vallejo – fantasy, pulpa i erotyka [galeria NSFW]

Boris Vallejo (ur. w 1941 r.) to ilustrator pochodzenia peruwiańskiego, który po ukończeniu państwowej Akademii Sztuk Pięknych w 1964 r. przeniósł się do USA, gdzie mieszka do dziś wraz ze swoją żoną Julie Bell, również ilustratorką oraz modelką. Profesjonalną karierę rozpoczął już w wieku szesnastu lat, a po emigracji rozpoczął współpracę z wydawcami książek, tworząc ilustracje i okładki m.in. do „Tarzana”, „Barsoom”, „Conana” czy „Doc Savage’a”. Do tej pory, jak sam utrzymuje, współpracował praktycznie z każdym amerykańskim wydawcą fantastyki. Oprócz tego tworzy też okładki do płyt, plakaty filmowe (m.in. do „Rycerzy na motorach”, „Królowej barbarzyńców”, „Q”,”W krzywym zwierciadle: Europejskich wakacji”) oraz ilustracje do kalendarzy i na zlecenie. Maluje głównie na płótnie farbami olejnymi i akrylowymi.

STRONA OFICJALNA | FACEBOOK

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Dawniej redaktor naczelny Carpe Noctem, obecnie Dzikiej Bandy. Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • Julie Strain – muza twórców z magazynu Heavy Metal [galeria NSFW] – Dzika Banda
    19 sierpnia 2017 at 08:31
    Skomentuj

    […] Heavy Metal, co wspomogło nieco jej karierę. Stała się bowiem muzą dla takich artystów jak Boris Vallejo, Simon Bisley, Julie Bell, Luis Royo, Olivia De Berardinis, Joe Jusko czy nawet Milo Manara; a […]

  • Dodaj komentarz