autorskie

Anna Helena Szymborska – bogactwo stylów i technik [galeria]

Anna Helena Szymborska (ur. w 1982 r.) to polska ilustratorka i rysowniczka komiksów. W 2002 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży na profilu Grafika Warsztatowa, a w 2007 łódzką Akademię Sztuk Pięknych na kierunku Projektowanie Graficzne.

Jej prace można znaleźć na okładkach płyt (m.in. kapel Death Denied,  Intestinal, Crusm), gier („Zombiaki II: Atak na Moskwę”, „Amfisbena„, „Breaking Dead„), komiksów („Szybki Lester, „Biały Orzeł”, „Pogromca Pornografów”, „SuperHero Magazyn„, „Kapitan Żbik”), w magazynach (Nowa Fantastyka, Fantastyka Wydanie Specjalne), komiksowych antologiach (B5, Komiksowy przewodnik po Warszawie, Biceps, Kolektyw, Rycerz Ciernistego Krzewu) i na odzieży. Z kolei komiksy, które w całości zilustrowała to: „Uowca”, „Szybki Lester #3”, „Biały Orzeł #6, 9”.

ARTKOMIKS | BLOG | FACEBOOK

 

Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz