autorskie

Adi Granov – mistrz ołówka i aerografu [galeria]

Adi Granov – artysta pochodzący z Bośni, obecnie mieszkający w Wielkiej Brytanii. Znany jest ze stosowania mieszanej techniki, w której wykorzystuje ołówek, akwarele i aerograf. Karierę rozpoczynał jako młodszy conceptual artist w Chicagowskim oddziale Nintendo Software Technology, gdzie pracował przy takich grach jak „Bionic Commando” i „Wave Race: Blue Storm”, a w międzyczasie ilustrował gry karciane dla Wizards of the Coast (m.in. z serii „Star Wars” i „Whell of Times”).

Przygodę z komiksem rozpoczął trzy-zeszytowym „NecroWar” (2003) dla Dreamwave, które niedługo później zbankrutowało, a Granov za swoją pracę nie dostał ani grosza. Jednak los szybko się do niego uśmiechnął, gdyż dostrzegł go łowca talentów z Marvela, który zaproponował mu stałą pracę w tym wydawnictwie. Od 2005 r. Garanov tworzy więc całe mnóstwo okładek dla przeróżnych serii (m.in. do „She-Hulk”, „X-Men”, „Spider-Man”, „Black Widow”, „Fantastic Four”, „Thora”), a sławę zyskał dzięki ilustracjom do „Iron-Man: Extremis” Warrena Ellisa. Dzięki temu albumowi dostał posadę concept artysty przy serii filmów z „Iron Manem” (to on właśnie zaprojektował wszystkie zbroje Tony’ego Starka), „Avengersach” i „Amazing Spider-Manie 2”. Oprócz tego tworzy projekty do figurek kolekcjonerskich dla Kotobukiya i Sideshow Collectibles. Obecnie rysuje okładki do dwóch serii „Star Wars” od Marvela.


 STRONA OFICJALNA | FACEBOOK


Kategorie
autorskie
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

2 komentarze
 • Piotr Lipa
  22 marca 2015 at 14:51
  Skomentuj

  Te galerie powinniście robić w większym formacie i czy nie dałoby się zrobić, aby można było przechodzić pomiędzy kolejnymi obrazkami za pomocą strzałek. Znaczenie wygodniej by się to wtedy oglądało.

 • Paweł Deptuch
  Paweł Deptuch
  23 marca 2015 at 12:08
  Skomentuj

  Między obrazkami można przechodzić za pomocą strzałek – są one na samym dole, pod daną ilustracją. Co do większego formatu to tutaj nic nie poradzimy, tak działa wtyczka. ALE. Klikając na obrazek prawym myszy otwórz go wo osobnym oknie, wtedy będzie w oryginalnym formacie.

 • Dodaj komentarz